ضرورت آگاه‌سازی مردم از جایگاه مالیات در توسعه زیرساخت‌های کشور

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان در جلسه شورای اداری، مالی و مالیاتی استان گفت: باید جایگاه مالیات در توسعه زیرساخت‌های کشور برای مردم روشن شود.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، بی‌نیاز، مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان گفت: باید جایگاه مالیات در توسعه زیرساخت‌های عمرانی، رفاهی و بهداشتی کشور را برای عموم مردم روشن نمود که این امر موجب افزایش سطح مشارکت مردم در پرداخت مالیات جهت تأمین درآمدهای استان نیز می‌گردد.
وی افزود: طرح‌های عمرانی همچون بزرگراه‌ها، خیابان‌ها، جاده‌ها و پل‌ها، حمل‌ونقل عمومی، فرودگاه‌، منابع آبی، مدیریت شهری، ارتباطات، مدیریت سلامت جامعه، توسعه زیرساخت‌های آموزشی و گسترش خدمات در مناطق مختلف استان نیازمند بودجه قابل‌توجهی است که از محل درآمدهای مالیاتی تأمین خواهد شد.
مدیرکل امورمالیاتی سمنان تصریح کرد: آگاه ساختن مردم استان از نقش مالیات در پیشرفت و رونق اقتصاد کشور و استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید در دیدارها و ملاقات‌های امور مالیاتی استان با مسئولین و مردم به بهترین شکل ممکن از آن بهره برد و نسبت به نشر پیامدها و آثار پرداخت مالیات در جامعه اقدام کرد.
بی‌نیاز اظهار داشت: با توجه به نقش مهم درآمدهای مالیاتی در توسعه کشور، نظام مالیاتی همواره کوشیده است موانع و مشکلات پیش رو را با اتخاذ تدابیر مناسب برطرف سازد و در این راستا در سال‌های اخیر تلاش شده است فرایندهای مالیاتی کارآمدتر شده و بازده مناسبی داشته باشد و همکاران امور مالیاتی در سطح استان می‌بایست با ارج نهادن به این تلاش‌ها با تمامی توان خویش در راستای عملیاتی نمودن برنامه‌های ابلاغی سازمان گام بردارند.
وی در ادامه گفت: فراهم کردن شرایط و زمینه مساعد در چارچوب حمایت از بخش تولید و سرمایه‌گذاران و اعطای معافیت‌های مالیاتی لازم در راستای رشد و توسعه کشور، یکی از سیاست‌های موثر نظام مالیاتی است، ازاین‌رو، در قانون مالیات‌های مستقیم با ایجاد تغییرات در معافیت‌ها و مشوق‌های مالیاتی زمینه تحقق هر چه بیشتر عدالت مالیاتی را محقق نموده است و این امر شرایط بسیار خوبی را برای مودیان نظام مالیاتی فراهم کرده است.
مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان با اشاره به برنامه‌ریزی مناسب و هدفمند در راستای تحقق برنامه‌ها در سال جاری گفت: بسترهای مناسب جهت اجرای سیاست‌های سازمان در استان به‌طور کامل وجود دارد و ابهامی در بخش‌های مختلف ازجمله اجرای طرح جامع مالیاتی نداریم و با عزم و اراده جدی باید در اجرای سیاست‌های اقتصادی دولت، وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان امور مالیاتی کشور در سطح استان گام برداریم.
بی‌نیاز گفت: در راستای رضایتمندی مودیان و تکریم ارباب‌رجوع، کلیه کارکنان در سراسر استان در تمامی ایام هفته آماده پاسخ گوئی به مودیان مالیاتی هستند.
وی تعامل با مردم و مودی محوری را جزء رویکردهای اصلی سازمان امور مالیاتی و اداره کل امور مالیاتی استان سمنان برشمرد و افزود: سازمان امور مالیاتی کشور افزایش رضایتمندی مودیان از مجموعه خدمات نظام مالیاتی را از مهم‌ترین برنامه‌های خود اعلام کرده است.
مدیرکل امور مالیاتی سمنان افزود: در قوانین مالیاتی همان‌گونه که برای مودیان مالیاتی تکالیف و وظایفی پیش‌بینی‌شده، حقوقی نیز برای آنان در نظر گرفته‌شده است، ازجمله حق رازداری و حفظ حریم خصوصی، حق کسب اطلاع و راهنمایی و برخورداری مطلوب از خدمات مالیاتی و حق اعتراض، شکایت و تجدیدنظرخواهی که نظام مالیاتی موظف به رعایت آن‌ها است و در این راستا باید به درخواست‌های مودیان توجه نمود و با لحاظ نمودن قوانین و مقررات و ایجاد محیطی مناسب برای آنان، انجام فرآیندهای مالیاتی را با دقت نظر و استناد به اسناد و مدارک و رضایت مودیان به سرانجام رساند.

دفتر مرکزی: تهران، خیابان شهید مطهری، بعد از چهارراه سهروردی، پلاک 53، ساختمان محیا09123356470-09124080325  Info @ tadbiracc.ir

موسسه خدمات مالي و حسابداری تدبیر نگر امین در راستاي كمك به شركتها در جهت تحقق اهداف آنها تا به امروز توانسته با شعار صداقت ، مشتری مداری ، اعتماد متقابل قدمهای محکم و استواری را در جهت پیشبرد اهداف خود بردارد .

خبرنامه سایت:

برای ثبت نام لطفا اطلاعات خود را وارد کنید .

تماس با ما:

دفتر مرکزی: تهران، خیابان شهید مطهری، بعد از چهارراه سهروردی، پلاک 53، ساختمان محیا
دفتر شهریار: میدان فرمانداری، ابتدای بلوار شهید کلهر، پلاک 41، طبقه سوم، واحد 9
تلفن تماس : 

09124080325

09123356470