نقش مهم فرهنگ‌سازی در تحقق درآمدهای مالیاتی

مدیرکل امور مالیاتی سمنان گفت: فرهنگ‌سازی مالیاتی نقش بسزایی در افزایش مشارکت و تحقق درآمدهای مالیاتی دارد و باید از تمام ظرفیت‌های موجود در راستای فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی به مودیان استفاده نمود.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، بی‌نیاز، مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان در دیدار با دبیر ستاد نماز جمعه شهر سمنان گفت: اطلاع‌رسانی صحیح و به هنگام از نحوه مصرف درآمدهای مالیاتی و همچنین تبیین و تشریح کارکردها و آثار پرداخت مالیات در اقتصاد، موجب همکاری و مشارکت بیشتر مردم در پرداخت مالیات می‌گردد و آشنایی هرچه بیشتر مردم از چگونگی به مصرف رساندن وجوه مالیات در پروژه‌ها و هزینه‌های عمومی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.
وی ادامه داد: اگر چنین حسی در مردم به وجود آید که گرفتن مالیات به‌وسیله دولت در راستای ساختن فردایی بهتر برای آن‌ها و فرزندانشان است، تمایل و رغبت بیشتری برای پرداخت مالیات خواهند داشت.
مدیرکل امور مالیاتی سمنان افزود: باید کوشید تا با تبیین مصارف مالیات، مردم را نسبت به آثار و نتایج پرداخت مالیات در زندگی خودشان آشنا نمود و آنچه مهم است همکاری تمام دستگاه‌های ذی‌ربط کشور و استان در این راستاست.
بی‌نیاز در ادامه با اشاره به پایگاه بسیار مهم مردمی در نماز جمعه و ایراد سخنرانی توسط خطیبان نماز جمعه سراسر استان در خصوص مسائل اقتصادی و اهمیت پرداخت مالیات، گفت: در سال‌های اخیر تعامل دفتر سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان و ستاد نماز جمعه سمنان با این اداره کل بسیار مناسب و عالی بوده است و امیدواریم در سال جاری نیز این تعامل افزایش پیدا کند و از تمام ظرفیت‌های این پایگاه مردمی از حیث تبلیغات محیطی در محل برگزاری نماز جمعه و همراهی با خطیبان نماز جمعه در ایراد سخنرانی استفاده موثر و مناسب را به عمل آوریم.
در ادامه دبیر ستاد نماز جمعه سمنان نیز با اعلام آمادگی کامل جهت همکاری با اداره کل امور مالیاتی استان جهت فرهنگ‌سازی مالیاتی از طریق تریبون نماز جمعه گفت: فضاهای تبلیغاتی محیط نماز جمعه و هماهنگی جهت ایراد سخنرانی توسط مدیرکل امور مالیاتی استان و خطیبان نماز جمعه در تقویم برنامه‌های نماز جمعه گنجانده‌شده است و امیدواریم همچون سنوات گذشته در این امر خطیر و مهم بتوانیم گام موثری برداریم.

دفتر مرکزی: تهران، خیابان شهید مطهری، بعد از چهارراه سهروردی، پلاک 53، ساختمان محیا09123356470-09124080325  Info @ tadbiracc.ir

موسسه خدمات مالي و حسابداری تدبیر نگر امین در راستاي كمك به شركتها در جهت تحقق اهداف آنها تا به امروز توانسته با شعار صداقت ، مشتری مداری ، اعتماد متقابل قدمهای محکم و استواری را در جهت پیشبرد اهداف خود بردارد .

خبرنامه سایت:

برای ثبت نام لطفا اطلاعات خود را وارد کنید .

تماس با ما:

دفتر مرکزی: تهران، خیابان شهید مطهری، بعد از چهارراه سهروردی، پلاک 53، ساختمان محیا
دفتر شهریار: میدان فرمانداری، ابتدای بلوار شهید کلهر، پلاک 41، طبقه سوم، واحد 9
تلفن تماس : 

09124080325

09123356470