مالیات از دو بعد اقتصادی و اجتماعی دارای اهمیت است

معاون استاندار تهران گفت: مالیات یکی از حوزه‌های مهم و موثری است که از دو بعد اقتصادی و اجتماعی دارای اهمیت است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، هدایت اله جمالی پور، فرماندار ویژه شهرری در مراسمی با حضور رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران و مشاور عالی رئیس‌کل و مدیرکل حوزه ریاست سازمان امور مالیاتی کشور و مدیرکل امور مالیاتی جنوب استان تهران، اظهار داشت: اقتصاد کشور ما اقتصادی تک‌محصولی و مبتنی بر درآمد نفت است و درصد کمی از اقتصاد کشور بر تجارت خارجی و مالیات‌ها استوار است که این موضوع می‌تواند خطرات بسیاری را برای تولید و معیشت مردم در پی داشته باشد.
فرماندار ویژه شهرری با اشاره به اینکه ضعف‌های اقتصاد تک‌محصولی در تحریم‌ها خیلی نمایان‌تر شد، افزود: بخش مالیات ستانی بیشترین ارتباط را با جامعه دارد، یعنی ارتباط کارکنان امور مالیاتی با اصناف، مردم و حقوق‌بگیران بسیار چشمگیر است و این کارکرد، بسیار در معرض دید مردم قرار دارد.
جمالی پور ادامه داد: زمانی می‌توانیم به یک توسعه‌یافتگی متوازن برسیم که ساختار اقتصادی کشور درست بنا نهاده شود، یعنی اگر در یک جای اقتصاد، اشکالی ایجاد شود، جای دیگری آن را جبران نماید و این به معنای شکل‌گیری اقتصاد مقاومتی است.
وی گفت:کشورها برای جبران هزینه‌های خود، منابع متفاوتی دارند که عبارت‌اند از منابع طبیعی، ظرفیت‌های داخلی (مالیات‌ها) و ظرفیت توسعه‌یافتگی مثل تولیدات که زمینه تجارت خارجی را ایجاد می‌نماید.
فرماندار ویژه شهرری خاطرنشان کرد: نوع رفتار کارکنان می‌تواند تأثیر بسزایی در عملکرد مردم ایجاد کند، برخورد خوب کارکنان مالیاتی باعث ایجاد نشاط و شادابی می‌شود و برخورد نامناسب می‌تواند بدبینی به سازمان، نظام و دولت را به دنبال داشته باشد و همبستگی بین مردم و دولت را از بین ببرد و باید توجه داشت که همبستگی، همدلی و همراهی آن‌قدر ارزشمند است که اگر از بین برود با هزارها هزار مالیات نمی‌توان آن را جبران نمود.
وی افزود: ما باید یک نظام معقول داشته باشیم تا موتور محرک تولید را تقویت نماید، اگر مالیات بگیریم که چرخ دولت بچرخد و چرخ صنعت و نظام صنفی نچرخد، یک نظام یک‌طرفه خواهیم داشت.
جمالی پور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه رشد اقتصادی کشورهای دنیا بر پایه و اساس پرداخت مالیات شکل گرفته است، تصریح کرد: هر کسی به عنوان یک عنصر موثر در توسعه اقتصادی کشور باید رفتاری مبتنی بر توسعه‌یافتگی و پرداخت مالیات داشته باشد تا فرهنگ توسعه در کشور فراگیر شود.
وی خاطرنشان کرد: جا دارد از زحمات کارکنان اداره کل امور مالیاتی جنوب استان تهران در تأمین هزینه‌های دولت تشکر و تقدیر شود و یقینا باید سرمایه‌دار ما هم به این درک مشترک برسد که خودش برای پرداخت مالیات مراجعه نماید و سهم مالیات خود را پرداخت نماید.
در پایان این مراسم نیز، احمدرضا شامبیاتی، مدیرکل امور مالیاتی جنوب استان تهران نیز به ارائه گزارشی از نحوه عملکرد این اداره کل پرداخت.

دفتر مرکزی: تهران، خیابان شهید مطهری، بعد از چهارراه سهروردی، پلاک 53، ساختمان محیا09123356470-09124080325  Info @ tadbiracc.ir

موسسه خدمات مالي و حسابداری تدبیر نگر امین در راستاي كمك به شركتها در جهت تحقق اهداف آنها تا به امروز توانسته با شعار صداقت ، مشتری مداری ، اعتماد متقابل قدمهای محکم و استواری را در جهت پیشبرد اهداف خود بردارد .

خبرنامه سایت:

برای ثبت نام لطفا اطلاعات خود را وارد کنید .

تماس با ما:

دفتر مرکزی: تهران، خیابان شهید مطهری، بعد از چهارراه سهروردی، پلاک 53، ساختمان محیا
دفتر شهریار: میدان فرمانداری، ابتدای بلوار شهید کلهر، پلاک 41، طبقه سوم، واحد 9
تلفن تماس : 

09124080325

09123356470