مدير کل امور مالياتي استان مرکزي گفت: افزايش عدالت مالياتي از اهداف مهم طرح جامع مالياتي است

مدير کل امور مالياتي استان مرکزي گفت: از اهداف مهم طرح جامع مالياتي افزايش عدالت مالياتي است.
به گزارش رسانه مالياتي ايران، جلسه "بررسي راهکار هاي اجرائي قانون مالياتهاي مستقيم جهت جلوگيري از فرار مالياتي و تعامل و همکاري در مورد وصول حقوق حقه دولت در مورد مالياتهاي مستقيم و ماليات بر ارزش افزوده " با حضور بازرس کل استان، معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان و رئيس پليس آگاهي استان مرکزي در اداره کل امور مالياتي برگزار شد.
سالارفرد، مدير کل امور مالياتي استان مرکزي در اين جلسه به تشريح قانون ماليات هاي مستقيم پرداخت و اظهار داشت: تاکنون براي مقابله با فساد و فرار مالياتي قانون محکم و شفافي نداشته ايم و همه در قانون ارتقاء سلامت نظام اداري و مقابله با فساد خلاصه مي شد که يک قانون کلي براي کليه دستگاهها است، اما در ماده274 قانون مالياتهاي مستقيم ، جرائم مالياتي و مجازات آنها در نظر گرفته شده است.
وي افزود: هدف از اجراي طرح جامع مالياتي شفاف سازي فعاليت هاي اقتصادي ، کاهش فرارهاي مالياتي ، اجراي منويات و سياست هاي کلي ابلاغي مقام معظم رهبري در خصوص کاهش اتکاي به نفت و افزايش درآمدهاي مالياتي است.
در ادامه اين جلسه عشقي، بازرس کل استان مرکزي ، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري که فرمودند مسئله‌ي ماليات خيلي مهم است و ماليات يک فريضه است، تصريح کرد: قانون جديد ماليات هاي مستقيم يکي از بهترين قانون ها براي جلوگيري از فرارهاي مالياتي است که به تصويب رسيده است.
وي افزود: جلسات آگاه سازي ، آموزش هاي مستمر و تبادل اطلاعات مي تواند در شناسايي شيوه ها و شگردهاي فرار مالياتي ،شناسايي ضعف هاي قانوني و راه هاي پيشگيري و رفع آنها کمک شاياني نمايد و زماني ما مي توانيم در زمينه وصول ماليات موفق عمل کنيم که مردم ببينند اين پولي که بابت ماليات مي دهند در کجا هزينه مي شود که بايد در اين مورد فرهنگ سازي مالياتي صورت پذيرد.
در پايان اين جلسه قاسمي، معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان مرکزي نيز با تاکيد بر اينکه فرار مالياتي يک جرم است و با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب که فرمودند ملاک عدالت، قانون است، گفت: بهترين سنجش براي همه امور قانون است و همه افراد مکلف به پرداخت حق و حقوق جامعه هستند و قانون براي کساني که از پرداخت ماليات فرار مي کنند مجازات تعيين کرده و مسلماً برخي افراد براي جلوگيري از مجازات، ماليات خود را پرداخت مي کنند.
وي در ادامه بيان داشت: با اجراي ماده 274 قانون مالياتهاي مستقيم و برخورد با جرائم مالياتي مي توان اقداماتي در زمينه جلوگيري از فرار مالياتي انجام داد که نيازمند همراهي تمام دستگاه هاست.
قاسمي در خاتمه از اداره کل امور مالياتي استان خواست راهکارهاي عملياتي را در اختيار آنها قراردهد تا از وقوع جرائم مالياتي جلوگيري به عمل آيد.
شايان ذکر است در اين جلسه مقرر شد دستگاه هاي نظارتي استان با تعامل و همکاري بيشتر بر اجراي دقيق قانون ماليات ها همت گمارند، تا با کاهش فرار مالياتي و اجراي عدالت مالياتي در جهت تحقق اقتصاد مقاومتي گام بردارند.

دفتر مرکزی: تهران، خیابان شهید مطهری، بعد از چهارراه سهروردی، پلاک 53، ساختمان محیا09123356470-09124080325  Info @ tadbiracc.ir

موسسه خدمات مالي و حسابداری تدبیر نگر امین در راستاي كمك به شركتها در جهت تحقق اهداف آنها تا به امروز توانسته با شعار صداقت ، مشتری مداری ، اعتماد متقابل قدمهای محکم و استواری را در جهت پیشبرد اهداف خود بردارد .

خبرنامه سایت:

برای ثبت نام لطفا اطلاعات خود را وارد کنید .

تماس با ما:

دفتر مرکزی: تهران، خیابان شهید مطهری، بعد از چهارراه سهروردی، پلاک 53، ساختمان محیا
دفتر شهریار: میدان فرمانداری، ابتدای بلوار شهید کلهر، پلاک 41، طبقه سوم، واحد 9
تلفن تماس : 

09124080325

09123356470